LVVK v Rakousku – Kaprun – Saalbach – 10.–15. 3. 2024

Na poslední lyžařský kurz jsme se vydali společně se třídami K5A a K5B do rakouského Saalbachu.

Středisko, které je spojené i s ledovcem Kitzsteinhorn (3028 m n. m.), nás lákalo na hezké počasí, které nám dělalo příjemnou společnost celý týden. Ubytováni jsme byli v Jugendhausu v Maishofenu, kde nás čekala vydatná česká jídla.

První dva dny jsme strávili celodenním lyžováním v Saalbachu – konkrétně jsme zastavili u lanovky Schönleitenbahn ve městě Vorderglemm. Sjezdovky byly na jarní lyžovačku poměrně slušné, hlavně pokud se jednalo o vrchní části hor. Zde byl sníh naprosto fantastický a zejména v první části dne (do cca 14.00) jsme lyžovali nejvíce. Po obědě už sníh povolil a museli jsme být více opatrní. Třetí den jsme lyžovali pouze půl dne a druhou část jsme se rozhodli strávit aktivně v bazénu a procházkou po městě Zell am See. Ve zbytku týdne jsme stihli i Kaprun as Kitzsteinhorn, kde na nás čekalo mnoho zajímavostí včetně vrcholu Top of Salzburg. Bohužel nás zde nezastihlo nejlepší počasí. I tak jsme si zde mohli krásně zalyžovat a poté se vrátit na ubytovnu.

Ve večerních hodinách jsme trávili čas různými aktivitami. Jeden večer jsme potrápili skupiny žáků těžkým hlavolamem, který otestoval zručnost a schopnost logického uvažování. Další den nás čekal začátek turnaje ve stolním tenise. Ten vygradoval dalším večerem, ve kterém jsme byli svědky několika výborných utkání. Následující večer byl naladěn pohybovými aktivitami doprovázenými hudbou. Výrazu „diskotéka“ se raději vyhnu obloukem, protože by to celou akci jen devalvovalo. :) K vidění byla spousta pohybových kreací, při kterých nebylo chvílemi poznat, kolik končetin je v jednu chvíli na parketu. Poslední večer jsme hráli deskové hry a celý tento „kabaret“ byl zakončen velkým fanděním během vyřazovací fáze Evropské ligy ve fotbale.

Při návratu zpět do ČR jsme tak mohli rekapitulovat, co se nám líbilo nejvíce. Kromě skvělého dobrodružství a lyžovačky jsme si přivezli spoustu zážitků, boulí, ale také úsměvů, které nás provázely celý týden. Přiložené fotografie toho budiž důkazem.