Jižní Francie - Provence

Je sobota 8. června 16:30. Účastníci zájezdu se pomalu shromažďují před školou a zjišťují, co všechno zapomněli doma. V 17:00 už všichni poslušně sedí v autobuse a vyndávají svačiny. Jakmile se setmělo, pustil se film Drž hubu a všichni pomalu usínali. Dalšího dne kolem 10 hodiny ráno jsme dojeli do cíle: Palavas-les-Flots.

Vyběhli jsme z autobusu a každá skupinka po čtyřech lidech si vzala klíč od svého mobilhomu. Po vybalení jsme vyrazili do městečka. Prošli jsme nejvýznamnější části městečka a šli na vyhlídku. Zpátky jsme se vraceli po pláži.

V pondělí ráno jsme vyjeli do St. Rémy. Navštívili jsme blázinec, kde Van Gogh strávil poslední část svého života, římské památky, skalní město Les Baux de Provence a audiovizuální projekci ve starém lomu Cathèdrale d´Images. Po návratu do kempu jsme se ještě vydali k moři, které bylo studené, ale většina studentů do něj i přesto vlezla.

V úterý jsme jeli do Avignonu a poté kaňonem řeky Hérault do jeskyně Grotte des Demoiselles a do vesnice St. Guilhem le Désert. Den jsme zakončili koupáním v řece pod Ďáblovým mostem, lépe řečeno do vody se odvážil málokdo, protože byla šíleně ledová.

Ve středu byla prohlídka Nimes, kde nás všechny uchvátilo Colisée (chvíli jsme si nebyli zcela jisti, jestli nejsme v Římě). Odtud jsme jeli na Pont du Gard. Po návštěvě Pont du Gard jsme urychleně naskákali do busu, protože jsme jeli do Haribo muzea, kam se všichni těšili. Po prohlídce muzea a velkém nákupu všemožných sladkostí jsme mohli vyrazit domů.

Ve čtvrtek jsme absolvovali návštěvu Arles a poté jsme jeli do sklípku s místními produkty, kde jsme nakoupili dárky pro rodiče.

V pátek jsme se vydali na loď. Jeli jsme deltou Rhôny, prohlédli jsme si letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer a opevněné město Aigues Mortes.

V sobotu jsme se vydali naposledy na pláž, kde se někteří z nás učili, jiní pouze odpočívali. Po obědě jsme se nalodili do autobusu a vydali se domů. Cestou zpátky jsme sledovali Obecnou školu a sem tam jsme zaslechli nadávání lidí, kteří se spálili.

Ke škole jsme dojeli v neděli 16. června kolem 11 hodiny dopoledne. Rozebrali jsme si kufry a krabice s vínem a odebrali se do reality.

jiznifrancie1 jiznifrancie2
Julia Pinďaková, S6B