Budova školy je v tyto dny otevřena od 15:45 do 19:30, kdy je možné prohlédnout si všechny prostory školy. V jídelně vedení školy a členové preventivního týmu informují o studiu, přijímacích zkouškách a odpovídají na dotazy. V odborných učebnách naši učitelé zodpovídají dotazy týkající se konkrétních předmětů, ukazují učební materiály a interaktivní pomůcky, naši studenti demonstrují zajímavé pokusy.
Ve školním roce 2025/2026 budeme otevírat dvě třídy osmiletého gymnázia, jednu třídu šestiletého gymnázia a dvě třídy čtyřletého gymnázia.
Připravili jsme pro vás krátké představení naší školy a seznámení s výukou jednotlivých předmětů, sestavili jsme také přehled nejčastějších dotazů, které nám kladou rodiče na dnech otevřených dveří.
Na naší škole se dvakrát ročně konají projektové dny (jednou pro nižší a jednou pro vyšší gymnázium), kdy si každý žák vybere jeden projekt zaměřený na určité téma, často se jedná o mezioborová témata. Projekty probíhají nejen ve škole a školních laboratořích, ale i v terénu a ve spolupráci s odbornými pracovišti. Přehled témat a výstupy z projektů naleznete na našich webových stránkách.
Dále naši učitelé zařazují do výuky moderní metody (workshopy, skupinové práce, badatelské úkoly aj.), přírodovědné předměty jsou doplňovány laboratorními pracemi. Výuka je zpestřována exkurzemi (biologické, historické), návštěvami odborných pracovišť, výstav a muzeí. Vedeme žáky k samostatné práci, např. v hodinách představují vlastní i zadané téma formou prezentace či referátu, píší vlastní odbornou práci (v 2. ročnících vyššího gymnázia ročníkovou práci) a učí se ji obhajovat.
Na anglický jazyk jsou žáci rozděleni do skupin na základě rozřazovacího testu, druhý cizí jazyk se začíná vyučovat v primách a v 1. ročníku šestiletého oboru vždy od začátku. Pokud se ve čtyřletém oboru otevře více skupin jednoho jazyka, rozdělí se na začátečníky a pokročilé.
Rozsah vědomostí a dovedností, které mohou být ověřovány u maturitní zkoušky, je dán úrovní SERR – pro angličtinu úroveň B2, pro druhý cizí jazyk úroveň B1. Naši studenti často dosahují vyšších úrovní (C1 i C2). Dále naše žáky připravujeme na mezinárodní zkoušky FCE, DELF, ÖSD a DELE.
Obor | Počet uchazečů |
---|---|
79-41-K/81 | 696 |
79-41-K/61 | 912 |
79-41-K/41 | 196 |
Ano. Na matematicko-fyzikální fakultě UK navštěvujeme přednáškový cyklus Fyzikální pokusy pro střední školy. Nižší gymnázium absolvovalo v minulých letech workshop Energetická gramotnost a s našimi nejmenšími, primou a sekundou, jsme navštěvovali Vědohraní. Pro výuku biologie a chemie využíváme expozice a nabídku různých přednášek, projektů a doprovodných programů Botanické a Zoologické zahrady v Troji, Stanice mladých přírodovědců, Národního technického muzea, Národního zemědělského muzea, Náprstkova muzea, Planetária, Štefánikovy hvězdárny a Geosvěta.
Při psaní ročníkových a seminárních prací spolupracujeme s Národní technickou knihovnou (přednášky o vyhledávání odborné literatury, uvádění správných citací a parafrází atd.). Jako fakultní škola Přírodovědecké fakulty UK využíváme zdarma její pracoviště a různé doprovodné programy – Botanickou zahradu Na Slupi a Geopark, Hrdličkovo a Chlupáčovo muzeum. Studenti anatomického a fyziologického semináře absolvují anatomicko-patologické pitvy na Lékařské fakultě UK.
Studenti, kteří navštěvují přírodovědný kroužek, se často účastní různých přednášek, besed a programů v rámci Dnů vědy Akademie věd ČR. Při psaní ročníkových a seminárních prací a při soutěži SOČ využíváme možnosti spolupráce s VŠCHT, PřF UK a AV ČR, popř. s dalšími odbornými pracovišti. Všechna výše uvedená pracoviště využíváme i při projektech, velmi často je to např. JE Temelín, ÚJV Řež a SÚRAO.